Dnia 29 listopada 2022roku w Zespole Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej – Curie odbyło się oficjalne zakończenie projektu, w ramach którego uczniowie Technikum Informatycznego odbywali praktyki zawodowe w Hiszpanii. Program „Zawodowo- międzynarodowo” koordynowała

Fundacja „Efekt Motyla”, która już nie pierwszy raz współpracuje ze szkołą z Ożarowa.

W ramach szkolenia młodzież podnosiła swoje kompetencje zawodowe oraz językowe. Najwartościowszą umiejętnością, którą zdobyli i doskonalili uczestnicy projektu było programowanie

na platformie Arduino. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, dzięki temu uczniowie rozwijali także umiejętność posługiwania się zawodowym językiem obcym.

W czasie uroczystości wręczono młodzieży certyfikaty uczestnictwa w projekcie, a zaproszonym gościom podziękowania- za pomoc w zorganizowaniu tego międzynarodowego i atrakcyjnego szkolenia dla uczniów Zespołu Szkół.

Warto dodać, że dzięki współpracy z Fundacją „Efekt Motyla” także nauczyciele mogli uczestniczyć w programie job shadowing, podczas którego obserwowali pracę w jednostkach zagranicznych, ucząc się i rozwijając własne kompetencje.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Skip to content