eko 2017         Coraz większymi krokami zbliża się zakończenie projektu ekologicznego jaki realizują chętni uczniowie Gimnazjum „U Skłodowskiej” oraz Zespołu Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej- Curie pod opieką nauczycieli –koordynatorów pani Agaty Dudy, Katarzyny Wójcik i Bernardy Wabik. Projekt o nazwie ECO został wytypowany jako jeden z najlepszych w konkursie na inicjatywę obywatelską zorganizowanym przez Federację Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „HORYZONT”.
                   Głównymi założeniami projektu jest przybliżenie mieszkańcom gminy zagadnień związanych z ochroną środowiska. Dlatego też uczestnicy spotkali się z przedstawicielami zarówno nadleśnictwa oraz koła wędkarskiego. Dzięki przeprowadzonym wywiadom młodzi ludzie zdobyli wiele cennych informacji dotyczących okolicznych lasów, gleb i zbiorników wodnych.W trakcie wyjazdów uczestnicy pobrali także próbki wody i gleby aby w laboratorium chemicznym przeprowadzić badania i sprawdzić na własne oczy stan zanieczyszczeń. Wszystkie działania zostały sfilmowane i obfotografowane więc ich przebieg i wyniki będzie można poznać dzięki opracowywanym przez koło filmowe reportażom udostępnianym na stronach internetowych szkół i portalach społecznościowych.


         Uczestnictwo w projekcie ECO daje młodzieży także szansę na zawiązanie nowych znajomości, rozwinięcie umiejętności pracy zespołowej a przede wszystkim przynosi dużo radości. Przyjemnie jest bowiem wśród przyjaciół robić coś pożytecznego jak np. wspólne budowanie karmników dla ptaków  czy bud dla potrzebujących psiaków. Ponadto można odkryć naprawdę urokliwe miejsca, które mamy „tuż pod nosami”.
Wszystkim uczestnikom gorąco kibicujemy ale wszystkich zachęcamy do bycia Eco w trosce o naszą gminę i całą planetę.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2019 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect