PRACOWNIA PROJEKTOWANIA I PROGRAMOWANIA CAD/CAM

W pracowni projektowania i programowania CAD/CAM prowadzone są zajęcia z projektowania części, maszyn i urządzeń oraz tworzenia ich dokumentacji technicznej. Uczniowie uczą się obsługi programów komputerowych wykorzystywanych do projektowania i tworzenia części maszyn, takich jak AutoCAD i SolidWorks. Ponadto wykorzystują zdobytą wiedzę i umiejętności podczas zajęć z projektowania części maszyn oraz w pracowni ślusarni i pracowni obrabiarek analogowych. Uczniowie uczą się obsługi obrabiarek CNC. W tym celu stosują najpierw symulatory CNC, by potem bez obaw obsługiwać maszyny.
Wyposażenie pracowni obejmuje:
- 15 stanowisk komputerowych dla uczniów,
- stanowisko komputerowe dla nauczyciela,
- tablicę interaktywną.

Wszystkie stanowiska posiadają oprogramowanie Microsoft Office, CorelDRAW, AutoCAD, SolidWorks, jak również połączenie z Internetem.
SolidWorks jest programem komputerowym wspomagającym projektowanie części maszyn i urządzeń wraz z możliwością wykonania szczegółowych rysunków technicznych, a także analizę właściwości technicznych i wytrzymałości na wszelkiego rodzaju naprężenia projektowanych komponentów. Znajomość obsługi tego typu programów jest pierwszym krokiem do obsługi maszyn sterowanych numerycznie, bardzo szeroko i coraz częściej wykorzystywanych we wszystkich branżach przemysłu.
Ponadto wykorzystując park maszynowy, jakim dysponuje szkoła, prowadzone są zajęcia dodatkowe, na których uczniowie mogą nauczyć się obsługi maszyn sterowanych numerycznie, takich jak: frezarka, ploter, laser, drukarka 3D, wypalarka plazmowa.

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2018 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect