Pracownia Ratownictwa Medycznego
Uczniowie naszej szkoły w Pracowni Ratownictwa Medycznego zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Aby młodzież mogła brać udział w obstawach medycznych imprez sportowych i środowiskowych, w trakcie których pod okiem specjalistów uczy się jak reagować i działać w naturalnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, musi najpierw zdobyć niezbędne umiejętności w szkolnej pracowni.
Pracownia Biologiczna i Ratownictwa Medycznego wyposażona jest
w nowoczesny sprzęt. Mamy stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu i tablicą multimedialną, gdzie możemy prezentować i oglądać filmy z doświadczeniami biologicznymi, multimedialny atlas anatomiczny oraz filmy pozoracji z pierwszej pomocy. Do zdobywania i poszerzania wiedzy teoretycznej i praktycznej z biologii oraz rozwijania umiejętności pierwszej pomocy przedmedycznej służą uczniom następujące pomoce dydaktyczne:
• mikroskopy,
• zestaw preparatów (botanika, zoologia, anatomia człowieka)
• model torsu człowieka,
• modele serca, ucha, płodu,
• plansze na ścianach ( anatomiczne i pierwszej pomocy),
• biblioteczka biologiczna,
• fantomy do nauki pierwszej pomocy ( dorosły, dziecko, niemowlę),
• wyposażone apteczki, sztuczne rany i krew.
Pracownia ratownictwa medycznego jest systematycznie wzbogacana i doposażana

facebook_page_plugin

Online

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas

fb

Copyright © 2018 ZS Ożarów im Marii Skłodowskiej-Curie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect